П`ятниця
29.03.2024
09:26
Форма входу
Категорії розділу
Варто знати [5]
Творчі роботи учнів [4]
Пошук по сайту
<
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області
Головна » Дошка оголошень » ВІЛ/СНІД » Творчі роботи учнів

Карвінов Богдан
30.11.2009, 01:55

СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці ХХ століття. Але головна проблема не втому, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих. Ми вже звикли, що 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проблема в тому, що ми як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідки безпосередньо стосується кожного. Саме тому, 1 грудня – День боротьби зі СНІДом перейменовано в Міжнародний день порозуміння з ВІЛ-інфікованими.
 Один мудрець сказав: "Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе –можливо ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника –перемога буде на твоєму боці”. Під супротивником мається на увазі ВІЛ/СНІД, і ми повинні знати якомога більше про свого супротивника.
Вперше виявлено –у 1981 році як особливо інфекційна хвороба,1983 році був виділений вірус та одночасно виявлено у Франції. Для вірусу властива генетична мінливість. Вірус потрапляє в організм, проникає в лейкоцити, змінює генетичний код на код цих клітин. Руйнуються клітини, вони розпадаються на велику кількість частинок.
Існує багато типів цього збудника, деякі викликають злоякісний перебіг захворювання людини, інші типи, доброякісний перебіг.
Гіпотези.
1. вірус проходить період власної еволюції. Спочатку він розвивається в організмах гризунів, далі переходив до кішок, мавп, а потім людини.
2. вірус існував в ендемічних зонах (закрити зонах) до кінця ХХ століття. Ці зони розташовані в Центральній і Західній Африці, в лісних поселеннях. Протягом багатьох століть захворювання не виникали, бо пройшов процес адаптації. Внаслідок туризму розповсюдився на інші континенти.
3. зоофілія – внаслідок контакту з тваринами.
 Шляхи інфікування
Передача збудника від інфікованих людей відбувається через статеві контакти (виявлені в спермі), через повторне використання нестерильних виробів (медичних інструментів, голок, шприців). Найбільша частота передачі вірусу при статевих відносинах, також при гомосексуальних контактах (чоловіків).
Доведено: вірус імунодефіцити передається від хворого здоровому під час звичайних побутових контактів, через повітря, або через навколишні предмети.
Хворі на СНІД потребують особливої уваги, дбайливого ставлення від оточення, друзів. Таке ставлення потрібне хворим, адже через свій хворобливий стан часто відчувають себе пригніченими. Співіснування з інфікованим ВІЛ для багатьох людей стає випробуванням справжніх людських якостей, щирості.
Кожній людині важливо виявляти співчуття до ВІЛ-позитивних, та вміти протидіяти дискримінації і підтримувати людей, які живуть з ВІЛ.
На щастя, є ряд факторів усвідомлення, який допомагає планувати і проводити заходи спрямовані на призупинення не тільки епідемії ВІЛ/СНІДу, а й епідемії страхів і чуток, якими переповнена вся історія виникнення і розповсюдження пандемії, зокрема:
- шляхи інфікованості обмежені між людьми;
- прийняття таблеток може сповільнити розвиток інфекції , інколи ВІЛ – інфікованість перетворюється на хронічні захворювання;
- при лікуванні контрацепція вірусу в рідинах організму зменшується;
- зняття стигми з ВІЛ - інфікованості поліпшує життя не тільки їм і їхньому оточенню, а й сприяє своєчасному зверненню за допомогою і уникненню ризикованих контактів.
Від страху і стигматизації, пов’язаної із ВІЛ/СНІДом людство поступово переходить до усвідомлення цієї проблеми. 

Додав: yulias |
Переглядів: 836 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]