Понеділок
19.04.2021
14:43
Форма входу
Категорії розділу
Шкільне життя Шепетівської гімназії№5 [283]
До уваги абітурієнтів школи-інтернату!!! [2]
Освітянські новини з інших джерел [1]
Пробне незалежне оцінювання - 2016 [0]
Зовнішнє незалежне оцінювання - 2016 [0]
Пошук по сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?
Всього відповідей: 249
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області

Спортивний профіль


Фото1

Проблема творчого розвитку особистості в сучасному світі є надзвичайно важливою. Великі можливості для творчої самореалізації школярів відкриває профільна освіта, яка спрямована на розвиток здібностей, задоволення їх інтересів.

Модель профільного навчання Спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів враховує тип школи, соціальне середовище, запити учнів і батьків, кадровий потенціал, матеріально-технічну базу, конкретний підбір учнів. В школі успішно функціонують два профілі – спортивний (спеціалізація – футбол) та технологічний (на базі МНВК).

Якщо проаналізувати результати спортивного профілю за останні роки, можна впевнено сказати, що більше 70% випускників спортивного профілю продовжують навчання у вузах Києва, Львова, Рівного, Кам’янець-Подільського здобуваючи професію вчителів фізичного навчання, тренерів дитячих спортивних команд та ін. Випускники школи в свій час виступали в професійних командах вищої та першої ліги Українського футболу та сусідніх держав. Сьогодні честь київського клубу «Оболонь» захищає випускник 2002р. Худзик П., а Шандрук О. є одним з провідних гравців клубу «Шахтар-2» м.Донецьк., Озімковський А. грає в футбольному клубі «Верес» м.Рівне, Шевчишин Р. в футбольному клубі «Мозир» Білорусія, Супрунець П. в футбольному клубі «Поділля» м.Хмельницький.

Фото2

Спортивний гарт, витривалість, мужність, закладені в школі сприяли тому, що багато юнаків після завершення навчання продовжили свою кар’єру в рядах української міліції. Так, Розгон С.В. завідувач відділом по боротьбі з організованою злочинністю Хмельницького обласного управління внутрішніх справ, Чорний О.О. – провідний юрист м.Києва.

На базі спортивних класів функціонують дві футбольні команди, які беруть участь у Всеукраїнському юнацькому чемпіонаті з футболу. В 2010 році молодша команда здобула І місце в 5 зоні чемпіонату, виборовши його у жорсткій боротьбі з командами міст Львова, Вінниці, Рівного, Хмельницького та інших міст України (тренер Черняк А.О.), а старша команда (тренер Рибак Є.Г.) відповідно була другою. В 2011 році команди школи теж успішно виступили в першому колі чемпіонату України з футболу (тренери Рибак Є.Г., Панасюк Ю.В.). Участь наших команд в змаганнях такого рівня стала можливою завдяки допомозі та підтримці міського голови Антонюка С.А., заступника міського голови Зайцевої Т.Г., начальника служби у справах сім’ї, молоді та спорту Стасюк Н.В. Завжди готові підтримати юних спортсменів нашої школи Голова правління ВАТ «Шепетівка газ» Турінський В.В., благодійний фонд «Зміцнення громад» на чолі з Литвин А.О., батьківський комітет школи.

Фото3

Що ж сприяє успішному функціонуванню спеціалізованих спортивних класів в нашій школі?

Профільне навчання ми розглядаємо, як вид диференційованого навчання, який передбачає врахування освітніх потреб, створення умов для навчання школярів відповідно до їх професійного самовизначення, що забезпечується за рахунок змін у цілях, змісті і структурі організації навчання.

Навчальний план школи охоплює базові загальноосвітні навчальні дисципліни, профільні предмети та елективні курси. В спортивних класах передбачено 5 годин на тиждень фізичної культури, в 11 класі вводиться курс психології. До навчального плану також входять предмети, які не просто закладають основи теоретичних знань, а й допомагають учням систематизувати знання з інших наук, життєві спостереження і досвід, а також відомості здобуті у позаурочній діяльності, а саме: курси за вибором, фізіологія людини, екологія людини, здоров’я людини – основа здорового суспільства, розвиток життєвих навичок та інші.

Сьогодні профільне навчання вимагає правильного підбору педагогічних кадрів, адже учитель, який формує творчу особистість є новатором за своєю суттю. У профільних спортивних класах працюють вчителі, яким притаманні глибокі знання з предмета і творчий підхід до справи, вміння вносити корективи у зміст і методику навчального процесу, високий рівень загальної культури, уміння впливати на духовно-моральний стан і розвиток особистості учня. Серед них: вчитель біології, Гунько О.В., основ здоров’я Березовська Н.А., вчитель української мови і літератури Півень Л.М.; вчитель математики Домбровська Л.С., вчитель фізики Сіворакшина С.А., вчитель світової літератури Король Н.І., вихователі Рижко О.П., Янчук Т.І., Ейсмонт О.В., тренери з футболу Черняк А.О., Рибак Є.Г., Панасюк Ю.В.