Вівторок
28.09.2021
08:44
Форма входу
Категорії розділу
Шкільне життя Шепетівської гімназії№5 [285]
До уваги абітурієнтів школи-інтернату!!! [2]
Освітянські новини з інших джерел [1]
Пробне незалежне оцінювання - 2016 [0]
Зовнішнє незалежне оцінювання - 2016 [0]
Пошук по сайту
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
АРХІВ ЗАПИСІВ
<
Наше опитування
Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?
Всього відповідей: 249
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області
 

Нам є що згадати і нам є чим гордитися!

Довідка

Історія школи розпочинається в 1961 році, коли в березні 1961 року першим директором школи було призначено Терещука Олександра Олександровича. В новостворену школу-інтернат направляли дітей за путівками облУО. Всі вихованці 1-8 класів, а їх було 160, перебували на державному утриманні. Педагогічний колектив складався з 18 чоловік. Це були педагоги не абиякої мужності. Діти були обділені увагою рідних і близьких людей. Вчителі і вихователі: Дупло М.П., Троянова О.О., Коваленко К.В., Осадовська Т.Р., Авраменко В.І., Іжбаєва Н.Є., Сіденко Л.К., Савчук Л.М., Фурман В.К., Романівська Н.М., Вашуленко М.С., Кирилюк М.К., Каліновська Н.В., Малюк О.Д., Яцун Г.І. Саме вони віддавали любов, тепло своїх сердець своїм вихованцям.

Попереду була довга дорога, підготовка, прагнення створити найкращі умови для дітей, модернізувати навчальний процес, зробити все, щоб діти отримали всебічний, гармонійний розвиток. В 1990 році 8-річну школу-інтернат було реорганізовано в загальноосвітню школу. А 7 сесія міської Ради 14.06.1991 р. приймає рішення про реорганізацію школи-інтернату в загальноосвітній пансіон. Школа змінює статус – удосконалюється матеріально-технічна база. У 1992 році впроваджується роздільне навчання, а в 1993 році відкриваються спеціалізовані футбольні класи (перші тренери: Кушко В.А., Черняк А.О., Рибак Є.Г., Близнюков С.В.), вивчаються поглиблено предмети художньо-естетичного профілю, в 1995 році шкільний театр «Арлекіно», керівник Дробот С.В. отримує звання «Зразковий», а в 1997 році присвоєно звання «Зразкового» хоровому колективу пансіону, керівник Голодюк Л.К.

З 1994 року розпочато впровадження елементів модульно-розвивального навчання під керівництвом Мельник Валерії Вікторівни, на той час завідуючої кафедрою педагогічних наук Хмельницького Обласного інституту ППО. Ініціатором та керівником всіх нововведень виступала директор Воропай Н.І. при підтримці міського управління освіти на чолі з Рудою Н.М. З 1998 року школу-пансіон очолює Стецюк Л.В. Запроваджується експериментальна діяльність під керівництвом співробітника Інституту проблем виховання АПН України Охрімчук Р.М. з питання соціального розвитку та поведінки дітей в умовах нетрадиційної школи. Успішно функціонують 2 сурдокласи (вчителі: Ляшкова Н.О., Калюжна Л.М.). Школа здобуває перемоги в конкурсах художньо-естетичного спрямування, має переможців обласного етапу-конкурсу МАН, шкільні футбольні команди стають чемпіонами області. 

На даний час школа міцно зберігає позиції однієї з найкращих шкіл в місті. З 2003 року в щорічному рейтингу серед навчальних закладів Шепетівки школа знаходиться на 4-5 місці. Основна мета діяльності школи – формування здорової, гармонійно розвиненої особистості, здатної до творчої самореалізації на основі гуманізації навально-виховного процесу.

Педагогічний колектив постійно працює над зміцненням матеріально-технічної бази школи та створенням комфортних умов в школі та гуртожитку. Велике значення надається інформатизації навчального процесу, школа має 24 персональних комп’ютери, 12 телевізорів, музичну апаратуру, 16 із 19 кабінетів школи зайняли призові місця конкурсі-огляді навчальних кабінетів, постійно поліпшуються умови проживання вихованців в гуртожитку.

Зберігається профільність навчання: спортивний та технологічний профілі, поглиблене вивчення предметів художньо-естетичного циклу. Щорічно є переможці міських олімпіад з української мови, правознавства, математики, фізики, географії конкурсів ім.Петра Яцика, «Кенгуру», «Колосок», «Левеня» (вчителі: Півень Л.М., Ващук Н.Л., Муза Т.Д., Поліщук В.В., Черняк Г.М., Самсонюк О.М., Сіворакшина С.А., Домбровська Л.С., Ковальська С.В., Давидюк Л.Г.).

Школа впроваджує інтерактивні технології з допомогою Мельник Валерії Вікторівни, проректора з наукової роботи Хмельницького Обласного Інституту Післядипломної Педагогічної Освіти. Проходили курси в 2010р. по роботі з обдарованими учнями, які провела Зазуліна Л.В. старшого викладача кафедри психології, кандидата педагогічних наук Хмельницького Обласного Інституту Післядипломної Педагогічної Освіти. З 2008 року формуються основи школи без агресії на основі напрацювань в рамках науково-експериментальної діяльності з вивчення толерантності учнів шкіл-інтернатів під керівництвом Бернадської Л.В., співробітника Інституту виховання АПН України.

В школі є три зразкові колективи, адже в 2004 році звання «Зразковий» здобув ляльковий театр «Веселка», успішно діють вокальні групи «Тоніка» та «Гармонія», дует «Ексклюзив», щорічні переможці міських та обласних оглядів художньої самодіяльності (керівник Балагур Ж.А.), працює ізостудія «Палітра» (керівники Смалюк О.О., Рижко О.П.). В 2010 році молодша футбольна команда пансіону здобула І місце, а старша футбольна команда - ІІ місце в першості України з футболу (тренери Черняк А.О., Рибак Є.Г.)

У 2010 році випускниками школи стали учні сурдокласу (керівник Ляшкова Н.О.), які стали студентами Вінницького педагогічного університету. Щорічно 60% наших випускників навчаються в провідних вузах України таких, як: Київський політехнічний університет, Львівський політехнічний університет, педагогічних університетах Києва, Житомира, Вінниці, Кам’янець-Подільського, Рівного, Київській Академії мистецтв, Острозькій академії, Могилів-Подільському інституті художньої творчості, Київському університеті театрального мистецтва ім.Карпенка Карого та інших. З 1991 року у школі здобули середню освіту 974 випускники, них: 13 – отримали золоту медаль, 10 - срібну. Наші випускники – гордість школи. Серед них: вчителі, медичні працівники, юристи, психологи, менеджери, будівельники, службовці податкової служби, працівники МВД та СБУ, художники, актори. Випускники спортивного профілю працюють вчителями фізичної культури та тренерами з футболу, грають в складі команд-майстрів вищої та першої ліги України, Молдови, Білорусії.

Здобутки школи – це творча, наполеглива праця всього педагогічного колективу, професійне зростання вчителів, життя під гаслом В.Сухомлинського «Серце віддаю дітям». Ми завжди відчували турботу, підтримку міської влади та міського управління освіти на чолі з Тихончук Л.І.

Школа пройшла 50-річний шлях розвитку, становлення, вона сьогодні залишається школою, яка зберегла свій статус і своє головне призначення – навчання і розвиток дітей, які потребують соціального захисту і підтримки. Час не стоїть на місці, все змінюється, потребує вдосконалення і ми вважаємо, що на даному етапі реорганізації загальноосвітнього пансіону в спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів за вибором (за рішенням 11 сесії міської ради 6-го скликання від 07 липня 2011 року) перед школою відкриті нові горизонти для розвитку.

Зимова феєрія творчості та милосердя

 В грудні місяці 2012 року в Шепетівській спеціалізованій школі-інтернаті І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів було проведено Місячник естетичного виховання, який перетворився в калейдоскоп різноманітних заходів, творчих колективних справ, наповнених яскравим дійством, талантом і підтримкою небайдужих людей. А розпочали святкову феєрію зимових свят учні 9-11 класів в день Апостола Андрія Первозванного, покликавши всіх учасників: «Ну-мо, дружно калиту кусати». Патріотичне виховання через пропаганду народних традицій, творчий підхід, вміле керівництво педагогів Янчук Т.І., Ковальської С.В. перетворило свято, яке проходило в Українській світлиці гуртожитку, в справжні українські вечорниці. А 19 грудня Сніжинки-Веселинки, акторки Зразкового театру «Арлекіно»  запросили учнів 1-4 класів та театралізоване дійство «А, хто, хто Миколая любить». Діти дуже чекали цього свята, готувалися, вивчили багато пісень, віршів, танців. І як не намагалася Капосниця зіпсувати свято, та діти своїми веселощами перемогли її. І от найочікуваніший момент – на свято завітав Святий Миколай. Радощам дітей не було меж: кожен намагався порадувати гостя розповіддю про свої добрі справи чи показати свої вміння. А яке ж свято без подарунків? Не лише Миколай потішив ними дітей. На свято завітали представники Шепетівської Об’єднаної Державної Податкової Інспекції. Голова ОДПІ Чернушич В.В. привітав дітей із святом від себе особисто та передав вітання і 120 подарунків від голови ДПА Хмельницької області Сингаєвського І.В. та голови Ради профспілок         Самалиги В.В. Щороку колектив податківців вітає дітей школи-інтернату із святами, проявляючи турботу і доброту, не чекаючи запрошень і прохань, як справжні друзі, благодійники приходять до нас і наповнюють серця вихованців вдячністю та справжньою радістю. А Святий Миколай, побувавши на святкових заходах  в кожному класі, не забув зробити подарунки вночі кожній дитині (під подушку) і допомогли йому в цьому учні та колектив НВК №1 на чолі з директором Можейко Г.О. Акції милосердя, які проводяться в ліцеї щороку, чудові іграшки, подарунки свідчать про духовну щедрість, доброту і небайдужість учнів, батьків і всього колективу до наших вихованців. Слова щирої вдячності лунали від дітей за солодкі подарунки до свята колективу та адміністрації Грицівського ХПТУ №15 та  приватному підприємцю Яворському В.М.

 

Напередодні новорічних свят вся школа та гуртожиток перетворились у святкові світлини. Кожен клас взяв участь у створенні новорічних газет з теми: «У Рік Змії – до мудрості й оновлення». Зачаровували новорічні прикраси, виготовлені руками учнів, вражали чарівністю та досконалістю новорічні композиції. Переможцями у конкурсі з виготовлення цих чудових новорічних сувенірів стали учні 6 класу (класний керівник Поліщук С.О.), 3 класу (вчитель  Ващук Н.Л.), 2 класу (вчитель Черняк Г.М.), 9-Б класу (вихователі Чупрій І.В., Янчук Т.І.), 11-А класу (класний керівник Ковальська С.В.) та вихованці 1, 2 класів (вихователь Міщенко Н.С.), 2, 4 класів (вихователь пекар Л.М.), 5, 7 класів (вихователь Клімова І.А.), 7,8 класів (вихователь руда О.Д.), 10-А класу (вихователь Ейсмонт О.В.).

 

З 26 по 28 грудня в школі пройшли театралізовані дійства для учнів 1-4 класів «Новорічна казка», 5-7 класів «Секрети Чарівної скриньки» та для учнів 8-11 класів новорічний бал «За 5 хвилин до Нового року». Вражала атмосфера творчих відкриттів дитячих талантів: акторської майстерності юних акторів Зразкового театрального колективу «Арлекіно» під керівництвом Дробот С.В., запальні танці, в яких хореографом виступила випускниця школи Гуменюк Настя, вокальні виступи учасників Зразкового хорового колективу «Журавлик» з піснями зимового циклу  під керівництвом Балагур Ж.А. зачарували глядачів. Хороший настрій допомогли створити звичайно, Дід Мороз та Снігуронька, які прийшли до дітей з подарунками. Щирі слова вдячності хочеться сказати за ці новорічні подарунки нашим друзям, спонсорам Голові правління ВАТ «Шепетівський цукровий комбінат» Агаркову М.М. та всьому колективу, Благодійному фонду «Зміцнення громад», ПП «Мрія», Кеніг Вірі Миколаївні, випускницям школи Стрепетовій Наталії, Савчук Олені та їх друзям, всім добрим людям, які прийшли до нас і з любов’ю вітали наших дітей, а вони не шкодували оплесків і вдячних слів.

 

Новорічні свята вдалися, перетворившись в справжню зимову феєрію творчості і милосердя.


2014-2015 навчальний рік

Сучасний директор – менеджер освіти

Коли змінюється увесь світ, школа теж повинна розвиватися і змінюватися, а її керівник – в першу чергу.

Погодьтесь, директор сьогодні - адміністратор, економіст, юрист, маркетолог, піар-менеджер, фахівець з кадрів і, звичайно, психолог, соціолог, педагог тощо. Креативність мислення, творчість та неординарність - його обов’язкові риси. А керівнику інтернату до цього необхідно додати ще й вміння глибоко перейнятися долею та проблемами кожної дитини, адже 250 учнів нашого закладу чекають від нас щоденно батьківського тепла, розуміння, підтримки, а 150 з них не мають можливості проживати в повноцінних сім'ях та комфортних умовах. Саме тому разом з колективом за підтримки депутатського корпусу міської ради, громадських організацій, керівників підприємств, фізичних осіб, волонтерів, представників релігійних конфесій, батьківської громади та небайдужих людей докорінно зайнялися створенням сучасних умов утримання та навчання дітей.

Зазначу, що в окремих регіонах інтернати реорганізовується через неможливість утримання, а ми, завдяки владі отримали підтримку: замінили 54 віконних блоки у гуртожитку, здійснили капітальний ремонт систем опалення та водопостачання, встановили лічильники. Всього на 300 тис.грн.

Небайдужі до долі інтернатних дітей представники різних релігійних конфесій нашого міста та німецького міста Візбаден підготували подарунок  першокласникам, створивши сучасні умови навчання та проживання за європейськими стандартами. Обладнали клас, ігрову, 5 спальних кімнат, лазню та кімнати гігієни,  на суму більше 180 тис грн.

Колектив школи вишукує і інші можливості залучення коштів, представляючи свої проекти і програми на участь у конкурсах різних грандів. Завдяки перемозі у таких конкурсах змогли підготувати заклад до нового навчального року та  організувати оздоровлення і відпочинок дітей, а саме:

  1. За кошти благодійного фонду «Зміцнення громад» та Голландського християнського фонду «Укру» здійснено сучасний ремонт 2-х блоків та відновлено старі меблів гуртожитку на суму850 тис. грн.;
  2. Працюємо над освоєнням 17 тис. грн, виділених Громадською організацією «Інституту солідарності громад» народного депутата Романа Мацоли для облаштування кімнати змістовного спортивного дозвілля;
  3. За підтримки Польського центру культури в рамках Міжнародного проекту «Театри, що зачарували» 10 акторів студії «Арлекіно» стали учасниками фестивалю театрального мистецтва;
  4. За сприяння Міжнародного благодійного фонду «ІСІДА БРІДЖ» 4-ро дітей-сиріт впродовж 40-ка днів відпочивали в США.

Аніматори релігійних громад надали можливість відпочити 63 дітям в заміському таборі «Здоров’я», 15 дітям в духовно-патріотичному учнівському таборі «З Україною в серці» м. Яремча, 10 підліткам - у Одесі.

Понад 30 тис. грн. профінансовано незмінним благодійником на  утримання та відпочинок 8 дітей-сиріт.

Спільно із громадою поляків обладнано блок творчості, до якого увійшли кімнати гончарства, ліплення,  паперової пластики та кімнату вивчення  польської мови.

Погодьтесь, що лише в таких умовах дитині можна прищепити любов до школи, міста, держави. Сприяє вихованню патріотизму щойно оформлене фойє. Але, на жаль, як відзначалося в доповіді, однією з проблем – є якість знань вихованців, тому, будемо наполегливо працювати.

Чужих дітей не буває. Дякуємо всім небайдужим людям і просто нашим добрим друзям, бо без таких добродіїв ми б не змогли одягнути, нагодувати та забезпечити фізичний та  духовний розвиток кожної дитини.

 Мріємо, щоб наші діти були справжніми громадянами своєї держави, відчували себе людьми з розправленими  крилами та благородним бажанням змінити країну на краще!