Вівторок
28.09.2021
10:24
Форма входу
Категорії розділу
Шкільне життя Шепетівської гімназії№5 [285]
До уваги абітурієнтів школи-інтернату!!! [2]
Освітянські новини з інших джерел [1]
Пробне незалежне оцінювання - 2016 [0]
Зовнішнє незалежне оцінювання - 2016 [0]
Пошук по сайту
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
АРХІВ ЗАПИСІВ
<
Наше опитування
Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?
Всього відповідей: 249
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області

                                               Десять помилок при виборі професії

 • Не ставтесь до вибору професії як такого, що здійснюється один раз на все життя. В будь-якій сфері діяльності відбувається закономірна зміна занять, спеціальностей, посад, місць по мірі зростання досвіду і кваліфікації людини.
 • Розрізняйте поняття: посада, професія, спеціальність. Наприклад, головний лікар-це посада, лікар-профксія, стоматолог-спеціальність.
 • Не вибирай професію за її зовнішніми ознаками. Завжди намагайся глибше дізнатися про зміст професії, суттєві сторони повсякденної праці професіонала.
 • Не піддавайся упередженням щодо тієї чи іншої професії. Мода на професію постійно змінюється, сьогодні одні професії престижні, завтра-інші. Але мода на професії не завжди встигає на зміну ринку праці.
 • Не перенось своє ставлення до людни-представника тієї чи іншої професії – на саму професію. Привабливі чи неприємні особистості якості конкретної людини не завжди являються професійно важливими для тієї чи іншої професії.
 • Не ототожнюй навчальні предмети і професії. Світ професій значно ширший, ніж це можна уявити на основі переліку шкільних предметів.
 • Не вибирай професію “за компанію”, під впливом товаришів. Одяг і взуття ми купуємо за своїм розміром, а не те, що підходить друзям. Поступай так і з вибором професії.
 • Не вибирай професію, не вивчиши, не проаналізувавши своїх особистих якостей. Дуже важливо знати свої інтереси, нахили, здібності, рівень знань, підготовки.
 • Не вибирай професію, не вивчивши, не проаналізувавши своїх фізичних особливостей, проблем, недоліків, суттєвих при виборі професії.
 • Багато професій виставляють особливі вимоги щодо стану здоров”я, а деякі професії протипоказані (не рекомендуються) при тих чи інших особливостях організму, відхиленнях у стані здоров”я. не вибирай професію, не отримавши достатньої інформації щодо цих вимог.

Основні правила вибору професії

Дізнайся якомога більше про різні професії (інформація від учителів, психолога, соціального педагога, батьків, знайомих, з літератури, інтернету), щоб було із чого вибирати.

 1. Склади для себе оглядову схему для орієнтації в світі професій. Не забудь включити інформацію про основні вимоги, які ставить професія до особистих якостей людей.
 2. Збери інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці і які будуть потрібні через 3-5 років.
 3. Розглянь можливості й обмеження, які обумовлені особливостями твоєї сім”ї, а також можливості й обмеження, обумовлені твоїми особистими якостями.
 4. Визнач для себе головні цілі: ким хочеш стати, яку роботу хочеш виконувати, чого досягти в житті?
 5. Оціни свої ресурси: здібності, нахили, особливості характеру і темпераменту.
 6. Співстав свої ресурси і вимоги, які пред”являє обрана тобою професія до людини; в ідеалі вони повинні співпадати.
 7. Не забудь проконсультуватися з лікарем, щоб не вибрати професію, яка тобі протипоказана за станом здоров”я.
 8. Вибери навчальний заклад ,(професійне училище, ліцей, коледж, технікум, ВНЗ, курси), де б ти зміг отримати обрану професію.
 9. Підбери запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок виникнення нездоланних перешкод.
 10. Обдумай свій вибір ще раз , оціни кожний свій крок.
 11. Звернись за консультацією до спеціаліста-профконсультанта, якщо на якомусь етапі вибору професії у тебе виникли труднощі.


КЛАСИФІКАЦІЮ ПРОФЕСІЙ можна скачати за посиланням
http://sh-pansion.ucoz.ua/Sotsialnujped/klasifikacija_profesij.rar