Вівторок
19.03.2024
05:30
Форма входу
Категорії розділу
Шкільне життя Шепетівської гімназії№5 [389]
До уваги абітурієнтів Гімназії№5!!! [1]
Освітянські новини з інших джерел [5]
Пошук по сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
АРХІВ ЗАПИСІВ
<
Наше опитування
Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?
Всього відповідей: 253
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області

                                               Десять помилок при виборі професії

  • Не ставтесь до вибору професії як такого, що здійснюється один раз на все життя. В будь-якій сфері діяльності відбувається закономірна зміна занять, спеціальностей, посад, місць по мірі зростання досвіду і кваліфікації людини.
  • Розрізняйте поняття: посада, професія, спеціальність. Наприклад, головний лікар-це посада, лікар-профксія, стоматолог-спеціальність.
  • Не вибирай професію за її зовнішніми ознаками. Завжди намагайся глибше дізнатися про зміст професії, суттєві сторони повсякденної праці професіонала.
  • Не піддавайся упередженням щодо тієї чи іншої професії. Мода на професію постійно змінюється, сьогодні одні професії престижні, завтра-інші. Але мода на професії не завжди встигає на зміну ринку праці.
  • Не перенось своє ставлення до людни-представника тієї чи іншої професії – на саму професію. Привабливі чи неприємні особистості якості конкретної людини не завжди являються професійно важливими для тієї чи іншої професії.
  • Не ототожнюй навчальні предмети і професії. Світ професій значно ширший, ніж це можна уявити на основі переліку шкільних предметів.
  • Не вибирай професію “за компанію”, під впливом товаришів. Одяг і взуття ми купуємо за своїм розміром, а не те, що підходить друзям. Поступай так і з вибором професії.
  • Не вибирай професію, не вивчиши, не проаналізувавши своїх особистих якостей. Дуже важливо знати свої інтереси, нахили, здібності, рівень знань, підготовки.
  • Не вибирай професію, не вивчивши, не проаналізувавши своїх фізичних особливостей, проблем, недоліків, суттєвих при виборі професії.
  • Багато професій виставляють особливі вимоги щодо стану здоров”я, а деякі професії протипоказані (не рекомендуються) при тих чи інших особливостях організму, відхиленнях у стані здоров”я. не вибирай професію, не отримавши достатньої інформації щодо цих вимог.

Основні правила вибору професії

Дізнайся якомога більше про різні професії (інформація від учителів, психолога, соціального педагога, батьків, знайомих, з літератури, інтернету), щоб було із чого вибирати.

  1. Склади для себе оглядову схему для орієнтації в світі професій. Не забудь включити інформацію про основні вимоги, які ставить професія до особистих якостей людей.
  2. Збери інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці і які будуть потрібні через 3-5 років.
  3. Розглянь можливості й обмеження, які обумовлені особливостями твоєї сім”ї, а також можливості й обмеження, обумовлені твоїми особистими якостями.
  4. Визнач для себе головні цілі: ким хочеш стати, яку роботу хочеш виконувати, чого досягти в житті?
  5. Оціни свої ресурси: здібності, нахили, особливості характеру і темпераменту.
  6. Співстав свої ресурси і вимоги, які пред”являє обрана тобою професія до людини; в ідеалі вони повинні співпадати.
  7. Не забудь проконсультуватися з лікарем, щоб не вибрати професію, яка тобі протипоказана за станом здоров”я.
  8. Вибери навчальний заклад ,(професійне училище, ліцей, коледж, технікум, ВНЗ, курси), де б ти зміг отримати обрану професію.
  9. Підбери запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок виникнення нездоланних перешкод.
  10. Обдумай свій вибір ще раз , оціни кожний свій крок.
  11. Звернись за консультацією до спеціаліста-профконсультанта, якщо на якомусь етапі вибору професії у тебе виникли труднощі.


КЛАСИФІКАЦІЮ ПРОФЕСІЙ можна скачати за посиланням
http://sh-pansion.ucoz.ua/Sotsialnujped/klasifikacija_profesij.rar