Понеділок
19.04.2021
13:40
Форма входу
Категорії розділу
Шкільне життя Шепетівської гімназії№5 [283]
До уваги абітурієнтів школи-інтернату!!! [2]
Освітянські новини з інших джерел [1]
Пробне незалежне оцінювання - 2016 [0]
Зовнішнє незалежне оцінювання - 2016 [0]
Пошук по сайту
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Наше опитування
Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?
Всього відповідей: 249
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області
                                                     "Для навчання в XXI столітті простір, наповнений добротою, любов’ю і позитивними емоціями, буде не розкішшю, а необхідністю”

 Г.Драйден

Історична довідка

Історія школи розпочинається з 14 жовтня 1961 року, коли на пустирі в центрі міста з’явилася нова трьохповерхова споруда школи-інтернату. За путівками обласного управління освіти в школу було направлено 160 вихованців з малозабезпечених, багатодітних сімей, дітей-сиріт з дитячих будинків області. Всі вони були на повному державному утриманні.

Очолити новостворений педагогічний і учнівський колективи доручили досвідченому керівнику-педагогу Терещуку Олександру Олександровичу, який до цього часу очолював середню школу №3, завучем призначено Дупло Миколу Петровича, старшим вихователем Троянову Олену Олексіївну.

На роботу в школу-інтернат можна було влаштуватися за конкурсним відбором в обласному управлінні освіти. В основному це були випускники педагогічних інститутів з різних міст України (Черкас, Донецька, Луганська, Кіровограда, Вінниці). Педагогічний колектив самовіддано працював над зміцненням навчально-матеріальної бази кабінетів, покращенням умов для проживання дітей.


У 1990-1991 н.р. школа стала середньою школою-інтернатом та перейменована в загальноосвітній пансіон І-ІІІ ступенів. Вісімнадцять вихованців школи-інтернату одержують атестат про повну загальну середню освіту, двоє з них Цвігун Ольга та Цибізова Олена нагороджені срібними медалями «За     особливі успіхи у навчанні, зразкову поведінку». У липні 1991 року школа інтернат переходить в комунальну власність міста.

Школу поповнюють діти з міста, з повних і забезпечених сімей.

1991-92 навчальний рік пансіон закінчують 18 учнів, серед них двоє учнів нагороджені срібними медалями «За особливі успіхи у навчанні, зразкову поведінку» – Кленін Антоніна, Мороз Олександр. В цьому ж році впроваджується роздільне навчання, вперше створюється клас «шляхетних дівчаток». Вчителем в цьому класі призначено досвідченого педагога Ніну Володимирівну Пахом’юк, вихователем Нелю Григорівну Пахар. Відбір на навчання в клас «шляхетних дівчаток» здійснювався на конкурсній основі. Для учениць цього класу в шкільний компонент вводяться години етичної грамоти, хореографії, культури спілкування, поглиблено вивчається англійська мова. В класі «шляхетних дівчаток» навчається 25 дівчаток-шестирічок. Обладнується перший в місті кабінет хореографії.


Новою віхою в історії школи стає відкриття трьох футбольних класів. У вересні 1993 року презентацію футбольних класів здійснює начальник футбольної команди вищої ліги Українського футболу «Темп» – Нішніанідзе Джумбер Григорович, старшим тренером призначається Кушко В.А., тренерами Черняк А.О.- 10 клас, Є.Г.Рибак – 9 клас, Близнюков С.В. – 8 клас, вихователями в цих класах стають Чапалюк А.І. – 10 клас, Шагута А.С. – 9 клас, Губкевич В.В. – 8 клас.


За період функціонування футбольних класів їх закінчили 230 учнів, з них: 98 продовжують навчання за спеціальністю, 45 працюють вчителями фізичної культури та тренерами, 40 грають у складі команд майстрів вищої та першої ліги України, Молдови, Прибалтики, Білорусії. Футбольні команди беруть участь в юнацькому чемпіонаті України з футболу. Учні спеціалізованих футбольних класів беруть участь в обласних змаганнях з футболу та чемпіонаті України серед ДЮСШОР. В даних класах за рахунок шкільного компоненту поглиблено вивчається фізична культура, вводяться курси основи етикету, культури спілкування, основи здоров’я, фізіологія людини. В 2008р. команда «Пансіон» (тренер Черняк А.О.) займає перше місце в Всеукраїнських змаганнях з пляжного футболу в м. Одесі.

1993 рік стає знаменним ще й тим, що в школі вводиться поглиблене вивчення предметів художньо-естетичного профілю, створюється хоровий колектив «Журавлик», в якому співає 48 дівчаток, незмінним керівником якого є вчитель вищої категорії, старший вчитель Голодюк Л.К. Репертуар колективу багатогранний: класичні і духовні твори, народні та сучасні пісні. Здобутками колективу є щорічні призові місця в оглядах-конкурсах учнівської самодіяльності міста та області.      

Також в закладі функціонує Зразковий театральний колектив «Арлекіно» та Зразковий ляльковий театр «Веселка» керівником, якого багато років поспіль є Дробот С.В.

Вчитель трудового навчання Гаврилюк В.О. займає І місце в обласному конкурсі іконописання серед молодих талантів. Учень 7-го класу Адамець О., який брав участь у цьому конкурсі нагороджений дипломом І ступеня і поїздкою в табір «Артек» та Польщу за цикл робіт з художньої різьби по дереву, і стає переможцем в обласному конкурсі серед дітей-інвалідів в цій же номінації.

1994-1995 н.р. – започатковується інноваційна технологія – модульно-розвивальне навчання. 1998 р. – відкривається сурдопедагогічний клас для дітей з вадами слуху.

2012 рік загальноосвітній пансіон знову реформують у спеціалізовану школу-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів.