Вівторок
19.03.2024
13:41
Форма входу
Категорії розділу
Шкільне життя Шепетівської гімназії№5 [389]
До уваги абітурієнтів Гімназії№5!!! [1]
Освітянські новини з інших джерел [5]
Пошук по сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
АРХІВ ЗАПИСІВ
<
Наше опитування
Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?
Всього відповідей: 253
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області

Автори проекту

Булаєвський Іван (учень 11 класу) та Павлюк Євген (учень 10 класу).

Керівник проекту

Томашкевич Ольга Петрівна вчитель інформатики та трудового навчання

Зварювальник - професія минулого, сьогодення, майбутнього...

 Правильно визначити життєвий шлях – чи не найголовніша проблема кожної людини, особливо юної. З метою розв’язання цієї важливої соціальної проблеми необхідно удосконалити мережу та підвищити ефективність роботи закладів, що здійснюють  професійну орієнтацію, трудове та професійне навчання учнів, надавати допомогу кожному юнакові та дівчині у свідомому виборі  життєвого шляху. 

Насамперед  слід відмовитись від некомпетентного втручання у плани старшокласників, ширше враховувати їхні бажання. Професійна орієнтація повинна групуватися на принципово нових заходах.   Ще давній філософ Сенека Молодший висловив думку, що свої здібності людина може пізнати, тільки спробувавши застосувати їх.  Іншими словами: щоб навчитися працювати, необхідно психологічно і практично підготуватися до цього. Невлаштованість, помилки у виборі професії важким тягарем лягають на плечі і держави, і конкретної людини, стають причинами численних особистих трагедій.   Свідомий вибір професії  означає, що молода людина, приймаючи рішення про вибір професій, виходить з потреб суспільства, зі знання професій і правильної оцінки своїх сил і можливостей, до кожної професійної праці.

Інтернет–опитування випускників школи м. Шепетівки показали, що останні, як правило, обирають професії  розумової праці або ж спеціальності, пов’язані з керуванням людьми чи виробництвом. Випускники недооцінюють, а часом і зневажливо ставляться до масових робітничих  та професій сфери обслуговування. Соціологічні ж дослідження встановили також, що певна частина випускників шкіл, які включаються до продуктивної праці, дуже повільно пристосовуються до нових, виробничих умов, не виявляють  інтересу до робітничих професій, розглядають їх  як тимчасові, легко змінюють  професії і підприємства.

Розмежування школярами привабливості масових професій по галузях народного господарства за 10 бальною шкалою дало такі результати:

      промисловість – 5

      сільське господарство - 2

      транспорт і зв’язок – 7

      будівництво – 8

      сфера обслуговування – 5

      просвітництво і охорона здоров’я – 8

      наука – 10

      гуманітарні науки – 7

Тим часом опитування учнів випускників класів школи показали, що у своєму виборі професії, тільки незначна кількість випускників враховує  поради школи, вчителів. А тому дослідження і як результат - створення профорієнтаційного фільму однієї з робітничих професій буде тим початком великої і важливої роботи, що спиратиметься на інтереси учнів, однокласників, які можуть самостійно (за нашим прикладом) створювати подібні фільми про різноманітні професії. Разом з тим, розширюючи свій кругозір поглиблено вивчаючи можливості популярних програмних пакетів редагування відео, як Movie Maker, Adobe Premiere, Final Cut, Pinnacle Studio та ін.

У фільмі знімались реальні люди, професіонали своєї справи, які працюють на одному з підприємств Шепетівщини, де все ще зберігається, досліджується та удосконалюється професія зварювальника.

При створені короткометражного фільму та опрацюванні результатів дослідження було поставлено завдання реалізувати декілька основних цілей: 

-         ознайомити учнів з історичними даними виникнення професії зварювальника та її значенням у повсякденному житті;

-         прищепити інтерес до даної професії;

-         дослідити санітарно-гігієнічні вимоги до працівника в даній сфері;

-         розвивати, удосконалювати творчу діяльність учнів школи за даним прикладом;

-         формувати здатність самостійно створювати фільми сучасної затребуваної тематики.

Свідомий вибір професії - один з найважливіших факторів високої продуктивності праці,  сталості кадрів робітників і спеціалістів з одного боку, а також ставлення до праці з інтересом любов’ю  і відчуттям морального задоволення, щастя в праці - з другою.

Для перегляду відеофільму кликніть на зображенні.