Вівторок
28.09.2021
09:58
Форма входу
Категорії розділу
Шкільне життя Шепетівської гімназії№5 [285]
До уваги абітурієнтів школи-інтернату!!! [2]
Освітянські новини з інших джерел [1]
Пробне незалежне оцінювання - 2016 [0]
Зовнішнє незалежне оцінювання - 2016 [0]
Пошук по сайту
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
АРХІВ ЗАПИСІВ
<
Наше опитування
Чи вважаєте Ви себе щасливою людиною?
Всього відповідей: 249
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Гімназія №5 Шепетівської міської ради Хмельницької області

 Діяльність ІРЦ спрямована на задоволення потреб  дітей з ООП.  Для швидкого пошуку QR  код  сайту та сторінки у ФБ

                   

Індивідуальне навчання - це повноцінний процес навчання, аналогічний навчанні в звичайній денній школі. Основна відмінність полягає в тому, що учень займається один на один з викладачем, що дає можливість вибудовувати розклад занять так, як зручно.Подібна форма навчання ідеально підходить для тих дітей, які не мають можливості відвідувати шкільні заняття за стабільним розкладом внаслідок слабкого здоров'я або ж постійних спортивних змагань та пов'язаних з ними роз'їздів. Індивідуальне навчання  може проводитися як на дому (за наявності медичної довідки, що підтверджує проблеми зі здоров'ям), так і в школі, і в спеціальних центрах. Процес індивідуального навчання полягає в наступному: для дитини складається розклад занять з урахуванням можливостей учня і побажань його батьків. Графік уроків є гнучким, він може коригуватися протягом усього навчального року. Швидкість проходження матеріалу безпосередньо залежить від здібностей дитини, але зазвичай вона вища, ніж при групових заняттях. Цьому можна дати пояснення - учень, перебуваючи наодинці з викладачем, повністю занурюється в процес навчання, не соромиться ставити запитання, якщо щось не зрозуміло, не відволікається на спілкування з однокласниками. Переваги індивідуального навчання полягають в гнучкому регулюванні темпів навчання (можна призупинити і відновити навчання у разі потреби), отриманні індивідуальних консультацій експертів і викладачів найвищого рівня професіоналізму, абсолютному обліку побажань учня. 

Індивідуальне навчання організовується відповідно до Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти України, 12.01.2016 року № 8. 
Ратифікувавши основні міжнародні правові документи (Декларацію ООН про Права Людини, про права інвалідів, Конвенцію ООН про права дитини), Україна взяла на себе зобов’язання щодо дотримання загальнолюдських прав, зокрема щодо здобуття якісної освіти дітьми з особливими освітніми потребами, в тому числі дітьми з порушеннями психофізичного розвитку. Інтернатна модель перестає бути для них єдиним і обов’язковим типом закладу, в якому діти вчаться відокремлено та ізольовано від соціуму.

Нормативно-правове забезпечення  Завантажити

Право на індивідуальне навчання мають такі учні:
- які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад;
- яким необхідно пройти лікування у лікувальному закладі більше одного місяця;
- які мають високий навчальний потенціал і можуть прискорено закінчити школу;
- які проживають у селах і селищах (коли кількість учнів у класі становить менше 5 осіб);
- які не встигають протягом двох років навчання у школі I ступеня;
- які потребують корекції фізичного та (або) розумового (психічного) розвитку (у разі, якщо батьки або особи, які їх замінюють, відмовляються направляти дитину до відповідної спеціальної загальноосвітньої школи (школи-інтернату). 

Учні, які навчаються індивідуально, є учасниками навчально-виховного процесу того навчального закладу, який мають відвідувати. Індивідуальне навчання здійснюється до виповнення учнями 15 років. Для дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації за рішенням місцевого органу державного управління освіти строк індивідуального навчання може бути змінений. 
 Підставою для організації індивідуального навчання є такі документи:
- заява батьків або осіб, які їх замінюють;
- наказ директора навчального закладу;
- погодження відділу освіти. 
- довідка ЛКК (довідка ПМПК)
- копія свідоцтва про народження
- посвідчення інваліда 

Довідка лікувально-консультативної комісії та заява батьків поновлюється щорічно
Індивідуальне навчання за рекомендаціями психолого-медико-педагогічної консультації. 

Відповідно до Положення «Про індивідуальне навчання у загальноосвітніх закладах», кожна дитина, якій надається індивідуальне навчання, має бути обстежена психолого-медико-педагогічною консультацією.  

Навчання здійснюється за індивідуальним навчальним планом, затвердженим директором навчального закладу (у міру потреби протягом навчального року).  Індивідуальний навчальний план    Завантажити
Вчитель, призначений для навчання учня на дому, складає розклад уроків та графік роботи, який погоджується із заступником директора школи із навчально-виховної роботи і затверджується директором. Потім графік доводиться до відома учнів та батьків письмово («ознайомлений», підпис). Один примірник цих документів зберігається у заступника директора з навчальної роботи для перевірки роботи вчителя, другий - у відділі освіти. 

Анкета для батьків дітей з особливими освітніми потребами Завантажити